Smrad sa môže šíriť aj zo Sociálnej poisťovne.

11. júna 2013, vver, Slovensko

Ryba smrdí od hlavy, hovorí slovenské príslovie. České príslovie zas hovorí: Hosť a ryba na tretí deň smrdí.

Z toho, čo veľmi smrdí mne, spomeniem aplikáciu práva a zákonov, do života ľudí. Detailne som v mojom živote mohol spoznať dva štáty a ich prístupy. V oboch, čiže v Čechách, aj na Slovensku, pôsobí štátna Sociálna poisťovňa. „Sociálku“ som spoznal aj ako elixír samovrážd a tým „sociálka“ pre mňa veľmi páchne. Pochybujete o mojich slovách? Potom mi neostáva nič iné, ako uviesť aspoň jeden konkrétny prípad z toho, s čím som sa v živote stretol. Osobne som si prvýkrát všimol zapáchajúcu funkciu „sociálky“, na jednom prípade v ČR.

Sociálna poisťovňa vykonala kontrolu vo firme, konkrétne v „realitke“. Mnoho faktov si všimla, mnoho faktov si nevšimla. Nebudem sa tu rozpisovať o všetkých faktoch z tej, či onej kategórie. Na základe nájdených nedostatkov vyrúbila „sociálka“ firme vysokú pokutu a „stiahla“ jej celú výšku pokuty, čiže peniaze, z firemného bankového účtu. Keďže „sociálka“ našla mnohé nedostatky, bolo zrejme, že firma bežne robila spôsobom, porušujúcim legislatívu. Že vo firme pracovali odborníci, ľudia so vzdelaním, nemusím asi nikomu prízvukovať. Keď títo odborníci porušovali pravidla v sociálnej oblasti, aká je pravdepodobnosť, že ich neporušovali i v iných oblastiach? Veru, pravidla vo firme bežne porušovali a porušovali ich aj v nakladaní s finančnými prostriedkami. Na jednom účte boli finančné prostriedky vlastné – firemné, ale aj cudzie, čiže klientov realitky. V čase, keď si „sociálka“ stiahla peniaze za pokutu, nebola ani jediná koruna na firemnom účte vlastná. Všetky korunky, čo poputovali do „sociálky“, boli peniaze klientov realitky. Opäť by som mohol popísať mnoho slov, ale písal by som potom o funkcii „sociálky“, ktorou je i elixír samovrážd?! A práve samovraždy, v radoch poškodených klientov realitky, boli jedným z dôsledkov, legálneho úkonu Sociálnej poisťovne!

 

Odborníci, aký pracovali vo firme – v realitke, tak obdobní odborníci pracujú aj v „sociálke“, či na iných miestach. Bohužiaľ, takýchto odborníkov je v ČR dosť.
K tomuto môjmu konštatovaniu z ČR, pripojím ďalší môj postreh. Ak sa k obdobným odborníkom, ešte pripočítajú odborníci, čo úmyselne porušujú a obchádzajú zákony, dokonca na štátom platených miestach, či odborníci, zo zákona s postavením verejného činiteľa, tak potom už nehovorím o ČR, ale o Slovensku! Ako sa dá potom účinne brániť bezpráviu na Slovensku?!