Založ si blog

Slovensko a jeho deformácie III. , teraz k téme UNION

Dozvedeli ste sa už? „Luxemburský súd nariadil zablokovanie 29,5 milióna eur slovenských aktív, na ktoré vykonáva exekúciu holandská Achmea, vlastník zdravotnej poisťovne Union.“. Prečo touto informáciou začínam svoj ďalší príspevok zo série o deformovanom Slovensku?

Ako sa môžeme dozvedieť z Obchodného registra (ďalej OR, na nete orsr.sk), poisťovňa Union bola založená v roku 1992. Pre mňa ponúka OR aj ďalšie dve zaujímavé skutočnosti. Obe súvisia s menami, uvedenými v OR.

V plnom výpise poisťovne Union nájdeme meno JUDr. Štefan U. Koho by napadlo, že ten istý človek, ale pod menom JUDr. Alexander U., figuruje aj v úplnom výpise z OR inej spoločnosti, ktorá sa dnes nazýva IAD Investments, správ. spol., a. s.? Snáď toho, čo mnohé roky býva na jednej bratislavskej adrese, alebo toho, kto pozná pána doktora, trebárs z Poľnobanky, a.s. V Poľnobanke bol pravou rukou vrchného riaditeľa divízie právnej a majetkovej. Väčšina ľudí, ale netuší to, čo sa asi dnes dá v prípade pána JUDr. veľmi ťažko dokázať. Podľa viacerých zdrojov, práve ŠTB využívala obdobné praktiky, pri zmene identity poniektorých osôb.

Vrchný riaditeľ divízie právnej a majetkovej Poľnobanky, a.s. (keď už som ho spomenul), sa svojho času času preslávil aj ako brilantný majster pera. V Roľníckych novinách zo dňa 25.8.1990 napísal: „V rekordne krátkom čase (aj z európskeho hľadiska), za šesť mesiacov a dvadsaťjeden dní, zvládol prípravný výbor v spolupráci s aktivistami prvú etapu prác potrebných k faktickému rozbehnutiu činnosti Slovenskej poľnohospodárskej banky (SPB, ú.s.). Tá bola vo forme účastinnej spoločnosti založená rozhodnutím ustanovujúceho valného zhromaždenie dňa 26. júna tohto roku (1990).”

Z citátu je zrejme, že nie po roku 1990, ale už okolo 6. 12. 1989, t.j. v revolučnom období, sa začala formovať Slovenská poľnohospodárska banka, ú.s., neskôr Poľnobanka, a.s. a po predaji Talianom ju dnes poznáme pod názvom UniCredit Bank Slovakia a.s.. Táto skutočnosť už priamo nabáda k názoru, že za vytvorením tejto banky bol socialistický štát so svojim komunistickým aparátom.

Názor sem, názor tam. Podstatné sú fakty, čiže vrátim sa ku druhému menu z úplného výpisu z OR spoločnosti Union. To meno je Ing. Ľudovít P.. S jeho menom sa stretneme vo viacerých spoločnostiach zapísaných v OR. Je uvedené aj pri spoločností, v ktorej je uvedený JUDr. Alexander U., ale je aj uvedené v Poľnobanke, a.s.. Nie je bez zaujímavostí, že je uvedené aj v archívoch ÚPN (reg.č.: 23601).

Dňa 19. 3. 2008 zverejnil eTrend článok p. redaktora Ivana Haluzu. Bol to rozhovor s pánom Ing. Ľudovítom P.. Z rozhovoru citujem slová pána Ing. Ľudovíta P.:
„Ešte pred koncom socialistického zriadenia si štát zaumienil, že chce pre agrosektor vytvoriť špeciálnu banku. Vtedajšie ministerstvo poľnohospodárstva začalo na to hľadať ľudí, čo takýto projekt rozbehnú. Ja som sa, ako riaditeľ obchodného odboru ministerstva, prihlásil. Chcel som skúsiť niečo nové a bližšie slobodnejšiemu podnikaniu. A oni mi to zverili. Projekt som pripravoval ešte ako socialistický úradník, ale spustilo sa to po novembrovom prevrate, už v nových trhových podmienkach.“

Z uvádzaných mien a faktov je zrejme, že socialistický štát nevytvoril len banku, ale napríklad aj Union poisťovňu. Koľko sme už my, národ slovenský, zaplatili za socialistický štát a jeho výber neschopných ľudí, si netrúfam ani len odhadnúť. Teraz zas musíme zaplatiť 29,5 mil. €! Nie sú potom namieste otázky, ale aj vyvodenie zodpovednosti? Myslím si, že už máme dosť skrývanie sa zodpovedných (za tieto deformácie a ožobračovanie národa), za politiku a verejný záujem!

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=eDFjf67r3So Tomáš Klus – Pánubohu do oken]

 

 

Info pre všetkých, čo majú v láske ľudové piesne

26.09.2013

Už dnes (vo štvrtok 26.9.) sa začína v Nadlaku (Rumunsko) 15-tý ročník festivalu ľudovej piesne. Dnes sú na programe skúšky súťažiacich sólistov s orchestrom. Súťaž v troch vekových viac »

Podnikanie, škola jazykov a marketingu, zamestnanie,

16.09.2013

ale aj príležitosť na zárobok pre päťdesiatnikov, businesstrenažér, strategická hra, celosvetová komunita a ďalšie možností rôznych zmysluplných aktivít na nete. Je len na Vás, čo si viac »

Bratia Češi, závidím Vám pána Nečase!

17.06.2013

MUDr. Rath z väzenia vypisuje blogy. Neviem o žiadnom blogerovi na Slovensku, ktorý má možnosť z basy vypisovať blogy. V určitých chvíľach dúfam, že budem na Slovensku prvý! Totiž, poznám viac »

kinezo design 1

Bicykel z 3D tlačiarne? Prvý vyrobila slovenská firma

20.10.2017 18:58

Slovenská spoločnosť Kinazo Design predstavila prvý horský bicykel vyrobený pomocou 3D tlačiarne, ktorý možno prispôsobiť zákazníkovi na mieru.

atóm, fyzika

Prvú tureckú atómku postaví ruský Rosatom, získal počiatočné povolenie

20.10.2017 18:40

Prvá jadrová elektráreň v Turecku získala počiatočné stavebné povolenie a úplné povolenie by mala získať v prvej polovici budúceho roka.

vražda, zločin, lúpež, krádež, nôž

Útočník na juhu Poľska zranil nožom 8 osôb, jedna žena zraneniam podľahla

20.10.2017 18:12

Dvadsaťsedemročný Poliak napádal nakupujúcich zo zadu nožom.

EU samit summit

Fico: V novembri oficiálne schválime, že chceme byť súčasťou posilnenej obrannej spolupráce

20.10.2017 17:48

Podľa premiéra Roberta Fica Slovensko uvažuje, že na pomoc Európe pri zvládaní migrácie vynaloží ďalší milión eur.

vver

Tu sa snažím našepkať, zašepkať ... a niečo dať.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 45937x
Priemerná čítanosť článkov: 1914x

Autor blogu